KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7334194
*
nr 733 4194
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Lambert Werner (1900-1983), Kvinnostudie, Signerad & daterad, ramens innermått: 45x37
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:51:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 12:35:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnostudie lambert werner olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
nr 733 4194
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Lambert Werner (1900-1983), Kvinnostudie, Signerad & daterad, ramens innermått: 45x37
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 12:35:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm Ã¥r 1900, död 1983.Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnostudie lambert werner olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50